2019/20Szkoła Podstawowa

Akcja Serduszko

Od wielu lat współpracujemy z Parafią MBCZ: wolontariusze pomagają w Oratorium, a cała społeczność szkolna przygotowuje świąteczne paczki. Nazwa akcji wzięła się od serduszek, które zawieszane są na choince w kościele. Na serduszku zapisana jest płeć dziecka oraz wiek. Każda klasa losuje serduszko i pod okiem wychowawcy przygotowuje paczkę dla konkretnego dziecka. Znajdują się w niej nie tylko słodycze, zabawki, czy odzież, ale również świąteczne produkty dla rodziny.

„Serduszko” wpisało się w tradycję naszej szkoły; kolejni uczniowie, którzy rozpoczynają naukę w naszej szkole, automatycznie się włączają.

Dziękujemy Rodzicom, którzy wspólnie z nami przekazują swoim dzieciom, że warto pomagać.

Dziękuję Wychowawcom za koordynację akcji i włączanie się w pomaganie.

Maria Wytrykowska
koordynator szkolnego wolontariatu

Skip to content