2022/23LiceumRok szkolny

Młody człowiek – wielkie sprawy

KILKA SŁÓW O MNIE

Nazywam się Kacper Urbanowski i jestem uczniem klasy 3B III Liceum Ogólnokształcącego w Wołominie. Od 12 roku życia współtworzę różne projekty. Zaczynałem, działając w samorządzie uczniowskim, następnie pojawiły się moje pierwsze projekty społeczne i szkolenia. Aktualnie moim głównym zajęciem jest praca w departamencie GovTech funkcjonującym przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jako lider zespołu ds. innowacji w głównej mierze pracuję przy wprowadzaniu nowego przedmiotu o nazwie biznes i zarządzanie (BiZ). Mam również swój udział w innych projektach, między innymi w Laboratoriach Przyszłości, czy grach w edukacji, o których mogliście już słyszeć, bo to dzięki temu projektowi do kanonu lektur weszła pierwsza gra – „This War of Mine”. Pracuję także przy współtworzeniu projektu „Twój Głos w Szkole, którego głównym celem jest popularyzowanie roli Rzecznika Praw Uczniów w szkołach. Moim głównym zadaniem jest zdobywanie środków na naszą działalność. Poza tym jestem stażystą w Neuron Foundation, która skupia prawie 200 wolontariuszy z całej Polski i zagranicy. Prowadzę w niej własny zespół oraz pomagam w sprawach organizacyjnych. Oprócz rzeczy związanych z rozwojem kocham podróżować i poznawać ciekawych ludzi. Udaje mi się to łączyć podczas wyjazdów w ramach tzw. „krótkich Erasmusów”.

WYMIANA NORWESKA

Razem z przyjaciółmi organizujemy wymianę polsko – norweską, w ramach, której grupa 33 Norwegów odwiedza Kraków i Oświęcim. Wiosną nasza siedmioosobowa grupa poleci do Norwegii z rewizytą. Przy samej wymianie jest bardzo dużo rzeczy do załatwienia. Trzeba między innymi zadbać, żeby wszystkie agendy i inne dokumenty były przetłumaczone na język angielski. To trochę jak organizacja wycieczki, tylko, że międzynarodowej i z 20 razy większą ilością spraw do załatwienia, ale na szczęście mamy wspaniałe liderki: Maję ze strony polskiej i Oliwię ze strony norweskiej, które dbają o powodzenie całego projektu.

BIZ

Biznes i zarządzanie to nowy przedmiot, który od września 2023 r. zastąpi podstawy przedsiębiorczości. Matura z tego przedmiotu będzie składała się z dwóch części: 70 % arkusza będzie stanowiła część teoretyczna, natomiast pozostałe 30 % będzie stanowił projekt społeczny. Ja osobiście znajduję się w zespole, który zajmuje się organizacją procesu tworzenia, przygotowujemy ekspertyzy, tworzymy konferencje dla nauczycieli i uczelni, aby przygotować szkoły na wejście nowego przedmiotu.

AKADEMIA DZIAŁACZY

Sprawą dla mnie niezwykle ważną jest zdobycie przez mój zespół dofinansowania w kwocie 162 tys. złotych mojego największego projektu – Akademii Działaczy. Jest to projekt, w którym uczymy ludzi, jak realizować projekty społeczne. Nasz zespół składa się z młodych ludzi, w wieku 17-19 lat. Pod naszym okiem i przy pomocy naszych partnerów 144 Działaczy będzie realizować 16 projektów (jeden na województwo). Dodatkowo wszyscy spotkają się na 3 wydarzeniach w Warszawie.

Właśnie ruszyła rekrutacja do Akademii. Jeżeli jesteś gotowy na nowe wyzwania, chciałbyś tworzyć projekty społeczne, poznać ciekawych ludzi i rozwinąć swoje umiejętność, to zapraszam do rekrutacji: https://akademiadzialaczy.questionpro.com/rekrutacja

 

Skip to content