Co turysta wiedzieć powinien?

Dnia 25 maja 2022 r. uczniowie klasy 1C III LO z nauczycielem geografii – Panem Krzysztofem Lejza i wychowawczynią Panią Mariolą Stankiewicz zwiedzili Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie. Uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej pt. Co turysta wiedzieć powinien?

Podczas zajęć dowiedzieliśmy się między innymi tego, jak dobrze przygotować się do wyjazdu do krajów azjatyckich (jak odpowiednio spakować bagaż, co oznacza zasada 3 sztuk przy pakowaniu ubrań na podróż, w jaki sposób nosić ze sobą cenne przedmioty, aby uchronić się przed kradzieżą i jak poradzić sobie, gdy zostaną skradzione nasze karty kredytowe). Poznaliśmy też najważniejsze zwyczaje mieszkańców Azji, aby świadomie przygotować się do podróży po Azji i uniknąć szoku kulturowego. Po lekcji muzealnej zwiedziliśmy stałe wystawy, na których zobaczyliśmy wiele cennych i pięknych eksponatów kultury krajów Azji i Pacyfiku (instrumenty muzyczne, biżuterię, stroje ludowe i wyroby z porcelany).

Lekcja muzealna doskonale wpisała się w program Klubu Sześciu Kontynentów, jaki istnieje w klasie lingwistycznej im. Toniego Halika. Prowadzący go nauczyciel geografii stara się zachęcić młodzież do pogłębiania wiedzy na temat otaczającego ich świata, który tak fascynował patrona ich klasy.

 

Skip to content