Oferta edukacyjna

III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Wołominie to najlepsze Liceum w Powiecie Wołomińskim. Licealiści uzyskują najwyższe wyniki egzaminu maturalnego w skali powiatu. Efekty wysokiego poziomu kształcenia plasują Szkołę w czołówce rankingu Perspektyw „Najlepsze Licea w Polsce”. Od 2019 roku nasze Liceum corocznie uzyskuje znak jakości – „Brązowa Szkoła”, a w roku 2022 „Srebrna Szkoła”. Legitymujemy się również prestiżowymi tytułami: „Szkoła z klasą”, „Szkoła bez przemocy”, „Bezpieczna Placówka Oświatowa” i należymy do „Klubu Szkół UNICEF”.

Szkołę wyróżnia najefektywniejszy wolontariat na Mazowszu. W 2019 r. nasz Klub Wolontariatu „Na przekór” zdobył I miejsce w wojewódzkim konkursie „Mazowieckie Barwy Wolontariatu”. Od 2016 r. Szkoła corocznie zdobywa certyfikaty UNICEF. Obecnie intensywnie wspiera przyjaciół z Ukrainy.

Uczniowie III Liceum odnoszą wiele sukcesów sportowych i są niekwestionowanymi Mistrzami w Koszykówce. W 2019 r. dziewczęta zdobyły Mistrzostwo Mazowsza i 4 miejsce w Mistrzostwach Polski Szkół Średnich, zaś chłopcy Mistrzostwo Powiatu Wołomińskiego.

W naszej Szkole czekają na Ciebie: Kluby Naukowe „Polon”, „Solaris”, Klub Dziennikarski „Newsroom”, zajęcia wizualizacji danych geograficznych (ArcGIS), biogeografia, Klub Sześciu Kontynetntów, biologia w plenerze (ogród botaniczny w hiszpańskim Blanes, Oceanarium w Barcelonie), robotyka, programowanie, międzynarodowe warsztaty ECDL, zajęcia laboratoryjne, fotograficzno – filmowe, teatralno – taneczne, międzynarodowe warsztaty języków obcych (Dublin, Paryż, Londyn, Malta, Verona), zajęcia lingwistyczne ze studentami z całego świata (z Grecji, Rumunii, Egiptu, Brazylii, Chin, Korei Południowej, Panamy, Włoch).

Współpracujemy z renomowanymi uczelniami: Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia, Uniwersytet SWPS, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Absolwenci Liceum kontynuują naukę w prestiżowych uczelniach w Polsce.

„III Liceum… to nasze najlepsze 3 lata życia…. Tu poznaliśmy wielu przyjaciół…. przeżyliśmy ekscytujące  przygody… nauczyciele są w porządku…”

                                                                       Iza i Paweł – absolwenci 2021\

W III Liceum Ogólnokształcącym w Wołominie zrealizujesz swoje pasje i marzenia!

W roku szkolnym 2022/20232 szkoła będzie przyjmować uczniów do następujących klas:

KLASA 1 A – Kazimierza Funka

Przedmioty z rozszerzonym programem nauczania: biologia, chemia, j. angielski

Języki obce: j. angielski, do wyboru: j. hiszpański, j. rosyjski, j. niemiecki*

KLASA 1 B – Jana Heweliusza

Przedmioty z rozszerzonym programem nauczania: informatyka, matematyka, fizyka

Języki obce: j. angielski, do wyboru: j. hiszpański, j. rosyjski, j. niemiecki*

KLASA 1 C – Wacława Nałkowskiego

Przedmioty z rozszerzonym programem nauczania: geografia, j. angielski, j. polski

Języki obce: j. angielski, do wyboru: j. hiszpański, j. rosyjski, j. niemiecki*

KLASA 1 D – Zbigniewa Herberta

Przedmioty z rozszerzonym programem nauczania: j. polski, historia, j. angielski

Języki obce: j. angielski, do wyboru: j. hiszpański, j. rosyjski, j. niemiecki*

KLASA 1 E – Miguela de Cervantesa

Przedmioty z rozszerzonym programem nauczania: geografia, j. angielski, j. hiszpański

Języki obce: j. angielski, j. hiszpański

* utworzenie grup językowych będzie zależało od liczby chętnych

Skip to content