Z wizytą w Wilanowie i nietypowa lekcja WF

Uczniowie klas IB i ID  wraz z opiekunami  p. Marylą Jaskułowską, p. Małgorzatą Rączka i  p. Tomaszem Rosą.  Wybrali się z wizytą do króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Pałac wilanowski to niezwykła rezydencja królewska, nie bez powodu nazywana perłą polskiego baroku.

Przepiękne przestrzenie pałacu zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. W czasie zwiedzania sal pałacowych dowiedzieliśmy się więcej na temat sarmatyzmu i sztuki baroku. Lekcja w pałacu królewskim była doskonałym uzupełnieniem wiedzy zdobywanej w szkole, bezpośredniego kontaktu ze sztuką nic nam nie zastąpi. Wielką atrakcją w czasie zajęć była możliwość przymierzenia staropolskiego stroju. Jeden z naszych uczniów  prezentował się wybornie w żupanie, kontuszu, opasani pasem kontuszowym z kołpakiem na głowie. I choć samego gospodarza nie spotkaliśmy, to każdy czuł, iż jego duch unosi się w powietrzu.  Król Jan III Sobiecki zadbał o ty, by jego goście czuli się wyśmienicie i zamówił dla nas przepiękną zimową  pogodę.

Drugim punktem docelowym wycieczki był „Park trampolin Hangar”, w którym uczniowie brali udział w nietypowej lekcji wychowania fizycznego. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji. Szaleństw na trampolinach to naprawdę niezła dawka ćwiczeń, ale tym razem wszyscy byli zadowoleni z tak odmiennej lekcji wychowania fizycznego. Nasze uśmiechnięte buzie świadczą o tym, że wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni z wycieczki.

Skip to content