101. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

8 listopada 2019 r. w Zespole Szkół nr 3 w Wołominie odbyła się uroczystość  101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość uzupełniały wystawy  historyczne: „100 lat Wołomina” i ”Święto Niepodległości”.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście Pani Halina Bonecka – Dyrektor Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół i Przedszkoli w Wołominie, Przewodniczący Rady Rodziców  III LO im. Jana Pawła II Pan Marcin Skonieczny, dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie.

Młodzież przedstawiła program słowno–muzyczny pt. „Nasza Niepodległa”, w którym zostały wykorzystane utwory muzyczne – pieśni patriotyczne,  nawiązujące do odzyskania niepodległości w 1918 r., ale również mówiące o wydarzeniach z historii najnowszej aż po rok 1989. Pani Katarzyna Surdyn – nauczycielka języka angielskiego uświetniła występy bardzo uzdolnionej młodzieży, odśpiewaniem pieśni „Czerwone maki na Monte Cassino” i „Modlitwa”. Ponownie po przeszło 70 latach Polska stała się krajem niezależnym, wolnym, samostanowiącym o sobie. Ważne, aby potrafić to zachować i móc z tego czerpać.

101 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę dała możliwość wspólnego, uroczystego świętowania, celebrowania wartości takich jak: wolność, niepodległość, suwerenność; zintegrowała społeczność szkolną.

Uroczystość przygotowali nauczyciele historii: Małgorzata Stępnik, Katarzyna Ewiak, Marcin Karczewski.

« z 2 »
Skip to content