LO – ,,I śmiech niekiedy może być nauką…..”

Zainspirowana słowami Księcia poetów polskich – Ignacego Krasickiego, młodzież naszego liceum 8 października 2019 r. rozpoczęła kolejny sezon „Spotkań z kulturą”. Uczniowie, pod opieką nauczycieli pani Marioli Stankiewicz i pani Barbary Kropiewnickiej oraz w towarzystwie pań dyrektor Jolanty Paderewskiej i Urszuli Zimińskiej, uczestniczyła w sztuce teatralnej pt. „Kiedy kota nie ma…” w teatrze „Capitol” w Warszawie. Wybitne polskie aktorki i aktorzy, pani Katarzyna Skrzynecka jako Mildred, Cyntia Kaszyńska jako Ethel, Aleksandra Grzelak jako Shirley, Michalina Sosna jako Jennifer, pan Jacek Lenartowicz jako George i Piotr Zelt jako Humphrey, znani z licznych seriali telewizyjnych i ról teatralnych, przedstawili znakomitą brytyjską komedię sytuacyjną. W sztuce pojawiły się zabawne i komiczne wydarzenia, które zmieniały się nagle i bawiły publiczność. Perypetie dwóch  angielskich małżeństwa z 20–letnim stażem, ich rozterki codziennego życia, chęć odbycia ponownej podróży poślubnej do Saint Tropez i wspomnienia sprzed 20 lat przeplatały się z ogromną dozą humoru i bawiły widzów do łez. Odpowiedzi na pytania: jak reagować na wzajemne uszczypliwości członków rodziny, gdy  zazdrości  się statusu społecznego i poziomu życia? jak rozbudzić pożądanie w mężu, który jest życiowo bardzo nieporadny, a mimo wszystko w sprawach damsko – męskich próbuje dotrzymać kroku swojemu szwagrowi, bardzo przystojnemu, uwodzącemu kobiety mężczyźnie? co zrobić żeby zaimponować bogatej siostrze, która wyszła za mąż za dużo starszego zamożnego mężczyznę? – były bardzo zaskakujące i świetnie bawiły publiczność. Doskonała gra aktorów sprawiła, że był to bardzo udany wieczór, który dostarczył młodzieży wielu niezapomnianych wrażeń, ponad dwie godziny doskonałego humoru i śmiechu do łez!

Zapraszamy uczniów naszej szkoły na nasze kolejne „Spotkania z kulturą.”

Skip to content