Aktualności

  • ELFY I MAGIA ŚWIĄT 

książka – Elfy i magia świąt – spełniając marzenia

 

  • TWORZYMY WŁASNĄ KSIĄŻKĘ

Moi Drodzy

Mam przyjemność ogłosić, że również i w tym roku szkolnym projekt edukacyjno – czytelniczy organizowany pod hasłem ”Tworzymy własną książkę” znalazł uznanie i zainteresowanie wśród najmłodszych czytelników biblioteki szkolnej. Pani bibliotekarka Katarzyna Kwiatkowska napisała dla dzieci kolejną już bajkę, tym razem jednak w świątecznej odsłonie.

„Elfy i magia świąt – spełniając marzenia” – to magiczna baśń, która przenosi nas w zaczarowany świat muzyki i elfów, oraz pomaga zrozumieć nam jak bardzo ważne są w życiu dziecięce marzenia, które pomagają odkrywać i budować świat oraz jak ważne są dobro i przyjaźń.

W realizacji projektu uczestniczyły również uczennice z klasy 3a Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Wołominie, wykonując do książki przepiękne ilustracje, które uczyniły naszą opowieść jeszcze piękniejszą i jeszcze bardziej magiczną.

W projekcie wzięły udział:

Amelia Pergół

Aniela Kwiatkowska

Matylda Tomczyńska

Weronika Książek

Ola Borowy

Beatka Knap

Zajkowska Kinga

Gabrysia Zasłonka

Serdecznie zapraszamy wszystkich do przeczytania naszej bajki

 

  • WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO I LITERACKIEGO

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursów plastycznego i literackiego, organizowanych przez bibliotekę szkolną z okazji święta bibliotek szkolnych.

Prace uczniów zarówno plastyczne jak i literackie okazały się niezwykle kreatywne i pomysłowe.

Bardzo cieszą szczególnie hasła wymyślone przez laureatów konkursu takie jak: „Dobre miejsce dla człowieka to biblioteka” (Amelka Pergół) czy choćby skojarzenie biblioteki z „Przyjemnym kącikiem czytelniczym” (Sebastian Kożuchowski).

Bardzo cieszy również fakt, że wśród naszych uczniów mamy tak zdolną młodzież J

Zwycięzcy konkursu literackiego przed wręczeniem nagród przeczytali oczywiście w klasie swoje wiersze, za co otrzymali wielkie brawa 

Pani Bibliotekarka Kasia serdecznie gratuluje zwycięzcom i zaprasza do udziału w nowych, inspirujących konkursach wszystkie dzieci Szkoły Podstawowej nr 1 

Nagrody za konkurs zostały zakupione z funduszu Rady Rodziców, za co serdecznie dziękujemy 

Konkurs Plastyczny

1 miejsce – Amelia Pergół 3a

Wyróżnienie – Sebastian Kożuchowski 3a

Konkurs Literacki

1 miejsce – Amelia Pergół 3a

2 miejsce – Weronika Łuczyk 2a

Wyróżnienie – Sebastian Kożuchowski 3a

 

  • Świąteczny konkurs dla LO – regulamin 

ilustracje do książki 

Skip to content